Apartmány Tatran a Magura

narty Slowacja

Aktivity

V prekrásnej prírode môžete relaxovať alebo využiť svoj čas na mnohé aktivity, ktoré Vám táto oblasť ponúka. Pohorie Nízkych Tatier je nádherným a vyhľadávaným miestom priaznivcov horskej turistiky, jeho predhorie je ako stvorené na potulky horským bicyklom. Donovaly sú však predovšetkým jedným z najvyhľadávanejších lyžiarských stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.

Lyžovanie - Nočné lyžovanie

Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. V našom Parku Snow Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.

Relax - Aquapark Bešeňová

7 celoročných vonkajších bazénov s geotermálnou vodou od 28°C do 40°C, 3 vnútorné bazény z antikora s čírou vodou do 36°C, 1 nerezový tobogan v bazénovej hale átrium s 2 vírivkami pod holým nebom (voda vo vírivkách má teplotu od 30 do 40°C), Wellness centrum - Vitálny svet – komplex 5 sáun a inhalácií (soľná, bylinková, rímska, mentolová, fínska), ochladzovací bazén, whirlpool, Kneippov kúpeľ, tepidária.

Rozprávkový svet Habakuky

Rozprávkový svet Habakuky obsahuje 15 objektov – domčekov, amfiteáter s kapacitou 150 ľudí, hodovňu, herňu pre deti... a množstvo prekvapení! Celý areál je jedinečným počinom výtvarníka Pala Hadača, ktorý s použitím prírodných materiálov vytvoril ilúziu rozprávkových chalúpok. Každý deň môžu návštevníci obdivovať čaro domčekov, kde ožívajú príbehy Dobšinského rozprávok.

Tobogánová dráha

Druhá tobogánová bobová dráha svojho druhu na Slovensku. Trať dráhy vedie po pravej strane zjazdovky z Novej hole, kľukatí sa v lesíku a po takmer 900 m vyústi ku nástupnej stanici. Počas jazdy v tobogáne na špeciálnych vozíkoch zažijete množstvo adrenalínu vďaka najmä 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť trate je 45 km/h.

Korčulovanie

Stredisko Donovaly Vám ponúka po dobrej lyčovačke možnosť večerného korčulovania alebo hokejovéh zápasu s priateľmi.

Psie záprahy

Zavýjanie svorky plaziace sa pomedzi zasnežené svahy, dávnoveké súžitie lovca so zimnou prírodou za pomoci jeho najvernejšieho priatela - psa. Nenechajte si ujst jedinečnú atrakciu, zachytávajúcu kolorit Donovalov - sútaž psích záprahov. Každoročne ho organizuje Slovenský Zväz psích záprahov, ktorý sa riadi smernicami a úzko spolupracuje s dalšími európskymi klubmi podobného zamerania. Centrum klubu sídli na Donovaloch. Samozrejme aj vy sa môžete stat jeho členom. Prináša to však nielen zábavu, ale aj množstvo starostí a obety volného času svojim štvornohým priatelom.

Fotogaléria
Počasie na Donovaloch:
Počasie na Donovaloch
Teplota: 12°C
Oblačnosť: Slnečno
Rých. vetra: 2.2 km/h
Ďalšie naše zariadenia:
  • CHALÚPKOVO
  • Zemianska kúria v Chalúpkove
  • Teambuilding