Apartamenty Donovaly Tatran i Magura

narty Slowacja

Inne atrakcje

W pięknej okolicy Donovaly można się zrelaksować i cieszyć atrakcjami, które oferuje ta okolica. Pasmo górskie Niskie Tatry jest bardzo popularnym miejscem dla miłośników turystyki górskiej. Podnóża gór są idealnym miejscem dla uprawiania pieszych wędrówek oraz turystyki rowerowej. Donovaly jest przede wszystkim jednym z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na Słowacji. Stoki narciarskie oferują bardzo dobre warunki narciarskie dla wszystkich kategorii narciarzy, od początkujących do zaawansowanych.

narty na Słowacji

Jazda na nartach - również po oświetlonych trasach

Przygotowaliśmy dla Państwa doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego z trasami do slalomu, zjazdu oraz do narciarstwa biegowego. Posiadamy również trasy do coraz bardziej popularnej jazdy na snowboardzie, które są przygotowane na najwyższym poziomie. W naszym ośrodku "Snow Park Donovaly" są dostępne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, a także szkoły narciarskie dla początkujących.

Słowacja kwatery

Relaks - Aquapark Bešeňová

Aquapark Bešeňová oferuje m.in.: - 7 odkrytych basenów, czynnych cały rok, z wodą geotermalną o temperaturze od 28 °C do 40 °C, - 3 baseny kryte, wykonane ze stali nierdzewnej z wodą pitną o temperaturze do 36 °C, - atrium z jacuzzi wykonane ze stali nierdzewnej, znajdujące się pod gołym niebem, z wodą o temperaturze od 30 do 40 °C, czynne cały rok, - centrum odnowy biologicznej "Witalny świat" z kompleksem 5 basenów i sauny z możliwością inhalacji (sauna solna, ziołowa, rzymska, miętowa, fińska).

Słowacja narty

Baśniowy świat Habakuk

Baśniowy świat Habakuky obejmuje 15 budynków - domki, amfiteatr na 150 osób, biesiady, zabawy dla dzieci ... i wiele niespodzianek! Cały teren jest wyjątkowym osiągnięciem wykonanym przez artystę Pala Hadač przy użyciu naturalnych materiałów, który dążył do stworzenia iluzji domków z bajki. Każdego dnia można podziwiać urok domków, gdzie ożywają historie opisane przez Pavla Dobšinskyego.

wyciągi narciarskie Słowacja

Tor saneczkowy

Na zboczu góry Nova Hola usytuowany został tor saneczkowy - drugi tego typu na Słowacji. Tor saneczkowy ma prawie 900 m długości i "wije się" w lesie wzdłuż prawej strony trasy narciarskiej na zboczu Novej Holi. Tor kończy się nieopodal dolnej stacji kolei linowej Telemix. Podczas jazdy na specjalnych saneczkach można doświadczyć wiele wrażeń dzięki 7-miu skokom i 11 ostrym zakrętom. Maksymalna prędkość jazdy na torze wynosi 45 km/h.

Łyżwiarstwo

Stredisko Donovaly Vám ponúka po dobrej lyčovačke možnosť večerného korčulovania alebo hokejovéh zápasu s priateľmi. W Donovaly istnieje możliwość spędzenia czasu na zabawie z przyjaciółmi na lodowisku umiejscowionym nieopodal dolnej stacji kolei linowej Telemix.

Psie zaprzęgi

Czy chciałbyś wczuć się w rolę myśliwego, przemierzającego bezkresne tereny po ośnieżonych stokach wraz ze swym przyjacielem - wiernym psem husky? Nie przegap wyjątkowej atrakcji jaką corocznie oferuje Dovonaly w postaci konkursu psich zaprzęgów. Co roku Słowacki Związek Psich Zaprzęgów organizuje międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami. W Donovaly znajduje się klub zajmujący się tym sportem. Oczywiście Ty też możesz stać się jednym z jego członków. Ten sport to nie tylko rozrywka, ale także wiele pracy, obowiązków i poświęcenia związanego ze spędzaniem czasu z czworonożnymi przyjaciółmi.

Galeria zdjęć
Počasie na Donovaloch:
Donovaly pogoda
Teplota: 12°C
Oblačnosť: Slnečno
Rých. vetra: 2.2 km/h
Ďalšie naše zariadenia:
  • CHALÚPKOVO
  • Zemianska kúria v Chalúpkove
  • Teambuilding